.

.

10-Засилувач Спирала Клупа Спојувач

10-Засилувач Спирала Клупа Спојувач

DEN 1.67

Количината на стоката
Това е достапна

Запомнете кога имавте совршено квадратен спојник за да ги израмните таблите и работните парчиња. Максимизирајте ја прецизноста со Спојката на Клупата од 6 Инчи. Нашиот спирален секач користи 12 влечкави сечила НА ХСС за да обезбеди совршена завршница на тврди и меки шуми, додека моторот со 10 засилувачи ја ротира главата на секачот до 12.000 пати во минута. Прилагодете ја табелата за напојување за да отстраните материјал од 0 до 1/8 инчи со секое поминување, со сигурна скала за длабочина на сечење за максимална точност. Закосете ја оградата до 45 степени за да создадете аголни парчиња долж лицата на вашите табли. Сечилото со пружина, штитникот помага во заштитата од случајна повреда, само изложувајќи ограничен дел од главата за сечење за време на работата на спојувањето. Компатибилен СО Вен БП510Х Замена Спирала Ножеви. И, бидејќи тоа е производ на вен, Спојката на клупата од 6 Инчи вен е поддржана од двегодишна гаранција, порибен попис на делови за замена и пријателска линија за помош на клиентите, сите за да бидете сигурни дека се сеќавате на ВЕН. Се одликува со пространа маса од 30 на 6 инчи. Прилагодливи 19-3/4 со 4-1/4-инчни огради. Овој пакет вклучува и два блока за притискање за побезбедно спојување и приклучок за прашина 2-1/2 за минимално чистење.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата