.

.

Анџи Планина Инана Јута Мешавина Рамен Тепих

Анџи Планина Инана Јута Мешавина Рамен Тепих

DEN 2.67

Количината на стоката
Това е достапна

Фатете го безвременскиот стил на рамно ткаење дури со овој тепих со површина од јута. Неговата неутрална, дијамантска шема ќе се спари со која било тема за украсување на домот, од минималистичка до крајбрежна, што ќе го направи вашиот редизајн без напор вкусен и пријатен. Влакната ОД ДОМАШНИ МИЛЕНИЦИ, направени од рециклирани шишиња со сода, додаваат мекост на природно издржливите влакна од јута, така што вашето семејство може удобно да ужива во времето за играње или филмската ноќ на вашиот нов тепих во дневната соба. Неговиот тенок профил и густата текстура, исто така, помагаат да се спречи виткање или гроздобер на рабовите, што го прави овој еко килим мудар избор за трпезарии и други области со голем сообраќај на стапалата. Материјал : 56% пост - ПОТРОШУВАЧКО МИЛЕНИЧЕ, 44% јута. Изградба : Рачен плетен. Боја : Сива, Бела. Висина на купот : 0,50 инчи. Уживајте во рачно изработениот изглед и чувство на овој килим, кој беше ткаен на рачен разбој од квалификувани ткајачи користејќи традиционални техники. Овој килим е сертифициран за Добра Ткаење, што значи дека не само што го правите светот поубав со купување занаетчиски производ, туку го правите светот подобар помагајќи да се стави крај на детскиот труд и да се поддржат фер работни услови. Влакната од јута имаат антистатички, изолациски и регулирачки својства на влага за да ја направат вашата соба природно поудобна. Пост-потрошувачкото МИЛЕНИЧЕ е направено од рециклирани шишиња со сода. Поддршка : н/а.килим рампа препорачува. Може да се појават мали варијации на бојата поради уникатните квалитети на природните влакна и рециклираните материјали. Нормално е да никнат килими од природни влакна. Она што може да изгледа како влечена нишка е навистина само предиво чии влакна никнале. Ова не е дефект, туку својствен квалитет на одредени килими од природни влакна. Едноставно прицврстете го никнувањето што се појави со остри ножици. Редовно вакуумирајте со вшмукување самоне се препорачува четка за тепање. Избришете ја течноста веднаш со притискање на чиста, необоена крпа во истурањето за да апсорбира што е можно повеќе. Може да забележите чистење користејќи раствор од благ сапун за садови и вода, но тестирајте го растворот во мала, незабележлива област на килимот за да бидете сигурни дека нема промена на бојата. Ако добиете цврста (на пр. чоколадна лента, стопено сирење) на килимот, користете го досадниот раб на ножот за да го изгребете цврстото што е можно повеќе, а потоа следете ги упатствата погоре за истурање течност. Произведено Во Индија.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата