.

.

Даб мов и Килибар Свеќи За Чај Со Повеќе Бели Премиум Мириси - Природни Масла-Компанија За Свеќи На Шорти

Даб мов и Килибар Свеќи За Чај Со Повеќе Бели Премиум Мириси - Природни Масла-Компанија За Свеќи На Шорти

DEN 3.33

Количината на стоката
Това е достапна

Силно машко дрвенесто тело со ноти од портокал и каранфилче. Нашите свеќи Со дабови Мов И Килибар имаат прекрасен проѕирен сад што овозможува бојата на свеќата да блесне брилијантно, и фитил од природни влакна што се сече самостојно. Нашите светла за чај Од Даб И Килибар ќе додадат светлечка боја на секој домашен декор, или кој било настан голем или мал! Секој 1/2 Мл. светлото гори 5 + часа и спакувајте одлично фрлање мирис за толку мало пакување. Нашиот класичен восок за контејнери е составен од супер мека парафинска вазелинска мешавина со ниска точка на топење што брзо создава силен мирис. Нашите Свеќи Од Дабови Мов И Килибар имаат проѕирна чаша и се дизајнирани да обезбедат убава силна светлина во сите традиционални држачи за свеќи за чај. Направени со природни и етерични масла, и чиста горење природни влакна еден олово слободен фитил-целосно нетоксични!. Нашите Светла За Чај Од Даб И Килибар се истураат рачно со нашата класична мешавина од природен парафински восок за храна за одлично фрлање мирис. Сите Наши Земјени светла се многу миризливи и дизајнирани да горат до работ и дното со добро фрлање мирис. Секое пакување содржи 6 Свеќи За Чај Со дијаметар од 1,5 инчи, секоја со 1/2 Мл. на восок, и изгори за околу 5 часа на чај-светлина.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата