.

.

Боја Со Математички Вежби за Деца Од 1 Одделение, Занаети И Игри Книги

Боја Со Математички Вежби за Деца Од 1 Одделение, Занаети И Игри Книги

DEN 799.84

Количината на стоката
Това е достапна

Што ја прави бојата со математички вежби соодветни за првачињата? За разлика од боењето, бојата по математика е малку порестриктивна во однос на користените бои. Боите ќе зависат од одговорите така, детето навистина мора да знае аритметика за да ја направи секоја слика правилно. Вашето дете дефинитивно ќе ужива во оваа работна книга. Земи копија сега. Боја Со Математички Вежби за Детски Активности од 1 Одделение, Занаети И Игри Книги (Мек).

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата