.

.

Граници на Кордоба

Граници на Кордоба

DEN 3.00

Количината на стоката
Това е достапна

Градовите за градежни блокови Хаба Кордоба се дрвени блокови што се уште се направени во фабриките во сопственост на семејството Хаба во Баварија Германија. Хаба користи само PEFC овластени дрва од бука дрво (за да се обезбеди повеќе дрвја да се засадат отколку собраните). Хаба потоа користи безбедна, вода базирана на вода, нетоксична боја на дамки за да навлезе и да го подобри житото од дрво. Боите и различните форми и материјали во овие блокови ќе ја стимулираат инвентивната креативност на детето и може дури и да ги инспирираат возрасните! Основната димензија на блоковите е приближно 4 см. 2 инчи и тие можат да се комбинираат со сите други градежни блокови Хаба. Number of Pieces : 16 Dimensions (Overall) : 10.98 inches (L) x 15.08 inches (W) x 2.68 inches (H) Suggested Age : 18 Months and Up Weight : 3.0 pounds Material : Wood Includes : Blocks Educational Focus : Creative thinking, Голема грижа и чистење на моторни вештини : место или избришете го чисто.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата