.

.

Пебео 4артист Маркер,, Црн

Пебео 4артист Маркер,, Црн

DEN 2.00

Количината на стоката
Това е достапна

Создадете живописна текстилна уметност на лесни ткаенини со оваа боја. Со својата лесна текстура, оваа боја ја одржува еластичноста и финоста на вашите ткаенини; погоден е за многу техники за украсување ткаенини, вклучувајќи четка, пипета, ацетат, обвивка со меурчиња, печат, свилен скрининг или матрица. Боите можат да се мешаат заедно или да се разредуваат за акварел ефекти. Користете на поголемиот дел од фини или дебели, природни или синтетички, претходно измиени лесни ткаенини. Пебео 4артист Маркер, 15мм, Црно.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата