.

.

Визуелна Грешка Локатор 30MW 630nm до 670nm Интерфејс Алуминиумска Легура Пенкало Тип Оптички Кабел Тестер

Визуелна Грешка Локатор 30MW 630nm до 670nm Интерфејс Алуминиумска Легура Пенкало Тип Оптички Кабел Тестер

DEN 1.00

Количината на стоката
Това е достапна

Карактеристики 1.УПОТРЕБА НА БЕЗБЕДНОСТ : тестерот за оптички влакна усвојува нанотехнологија, со повеќекратна електростатска заштита и уред за заштита на светлосна порта, безбеден за употреба. 2.ЧИП СО ВИСОКИ ПЕРФОРМАНСИ : пенкалото со оптички влакна усвојува високо интегриран чип кој интегрира управување со енергија, модулација на сигнал и контрола на прекинувачот. 3.СИЛНА СВЕТЛИНА : локаторот за визуелна грешка со оптички влакна има силно црвено осветлување, кое лесно може да навлезе во оптички влакна на долги растојанија. 4.ТЕЛО ОД АЛУМИНИУМСКА ЛЕГУРА : тестерот за кабел со оптички влакна усвојува тело од алуминиумска легура со висока јачина, тешко носење и отпорно на паѓање. 5.КОМПАКТНА ГОЛЕМИНА : локаторот за визуелна грешка е компактен по големина, лесно може да се стави во вашиот џеб за лесно носење.Спецификација тип на ставка : Визуелна Локација На Дефектот Материјал : алуминиумска легура батерија : 1,5 V Batt Батерија x 2 (Не Е Вклучена)Употреба : откривање На Комуникација со оптички Влакна Основен Параметар : Работна Бранова Должина : 630nm до 670nmpackage List1 x Визуелна Грешка Локатор1 x Упатство За Употреба1 x Преносна Торба1 x Лента Визуелна Грешка Локатор 30 MW 630nm До 670нм 2.5 Мм Интерфејс алуминиумска Легура Пенкало Тип оптички кабел тестер.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата