.

.

Рејбестос специјализирани ротори на перформанси, се вклопуваат Изберете: 2017- Битие G90, - Kia K900

Рејбестос специјализирани ротори на перформанси, се вклопуваат Изберете: 2017- Битие G90, - Kia K900

DEN 0.67

Количината на стоката
Това е достапна

Роторите за изведба на Raybestos се специјално дизајнирани за барање возачи кои бараат врвни перформанси. Овие ротори се идеални за ситуации со високи перформанси, влечење, зголемени побарувања за тежина и перформанси на улицата. Обезбедување на подобрено чувство на педали, трајно превенција на 'рѓа и зголемен живот на подлогата, овие ротори на перформанси даваат помалку напори за педали и поголема моќ на сопирање. Возачите доживуваат посилен залак без да жртвуваат мазно сопирање. Тие ги надминуваат вклопувањето, формата и функцијата на ОЕ за да обезбедат сигурни перформанси и издржливост. Конфигурациите за ладење специфични за возилото и се комбинираат железо специфично за да се намали бучавата и да се подобри одговорноста за сопирањето што е супер мазно и ултра тивко. • Покривање на уличните перформанси, камион, SUV и луксузни апликации за автомобили • Подобрена металургија за зголемени побарувања за перформанси • Црна фузија или сива фузија 4.0 ™ облога - Заштитната облога го подобрува изгледот за чист готов изглед • Патентирани дизајни за слот за сл. Изберете апликации - го максимизира контакт со роторот за посилен залак, измазнет сопирање и зголемен живот на подлогата • Специфични дизајни на возилото - Образец ОЕ, вклопување и функција за крајна јачина • Тешкиот страничен истегнување - 0,05мм (0,002 ”) или помалку за намалени Пулсираност на педалот, бучава од сопирачката и продолжениот живот на подлогата • Мелници за балансирани рабови - 100% валидација обезбедува соодветна рамнотежа и го минимизира вибрациите се вклопуваат Изберете : 2017-2019 Genesis G90 2019-2020 Kia K900 и повеќе - Додадете го вашето возило на нашиот фит -додаток за да проверите.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата