.

.

Базен за базени 12 'морнарички сини зимски базени за надземни базени

Базен за базени 12 'морнарички сини зимски базени за надземни базени

DEN 1439.84

Количината на стоката
Това е достапна

Класичното покритие на базенот за базени го штити вашиот базен за време на суровите зимски услови. Полиетиленскиот материјал го запира растот на алгите спречувајќи УВ зраци да влезат во вашиот базен. Оваа цврста покривка на базенот, исто така, блокира нечистотија и остатоци од влегување во вода. Сопствениците на базени кои користат класичен покривка на базенот и го затвораат својот базен со соодветните хемикалии за зимување, ќе имаат чист базен во пролетта што ќе биде лесно да се отвори. Секогаш се препорачува да го отворите вашиот базен до средината на крајот на мај за да се спречи растот на алгите. Корицата треба да може да лебди удобно на водата. Ве молиме, нарачајте поголема големина ако имате голема врвна железница. Громите се поставуваат на секои 4 стапки и треба да се користат со вклучениот кабел и вина. 3-метри преклопување. Сите шевови се запечатени со топлина за подобри перформанси. Лесниот материјал е потрајни од редовните корици затоа што сите шевови се запечатени со топлина за подобри перформанси.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата