.

.

Markwort Vette Doubleguard Заштитник За Уста За Фудбал, Протези - Штитник За Уста Што Дише Со Заштита За Усни И Ремен-Возрасен, Канелени

Markwort Vette Doubleguard Заштитник За Уста За Фудбал, Протези - Штитник За Уста Што Дише Со Заштита За Усни И Ремен-Возрасен,

DEN 0.67

Количината на стоката
Това е достапна

Од пракса до плејоф, Заштитникот За Уста За Возрасни Маркворт Ветекс обезбедува издржлива заштита и максимална удобност за да можете да заборавите на штитникот за уста и да се фокусирате на играта. Елегантниот дизајн на устата без вриење обезбедува лесно вклопување додека ги штити забите и усните веднаш надвор од пакувањето. Два вградени воздушни канали овозможуваат лесно дишење, а ременот го држи вашиот штитник за уста секогаш на дофат на раката. Достапни во 23 бои, тие се безбедни за протези, ортодонција и секој контактен спорт. Спортисти во малата лига на добрите доверба Ветекс Штитници за Уста за непоколеблива сила и удобност, погодени по ударот. Крајна заштита-прилагодено опремено со двојни впечатоци за апсорпција на удари и заклучување на одбраната за усните, забите и протезите. Претставете го вашиот фудбалски тим со 23 бои гума за амортизирање на удобноста и свиткување, но не ја кршете покриеноста. Толку удобно ќе заборавите дека е Таму – Направено со податлива термо гума за удобност при амортизирање и свиткување, но не ја кршете покриеноста. Никогаш повеќе не губете штитник за уста со прилагодлив ремен што се прицврстува на шлемови и штитови за лице. Прескокнете Го Вриењето-Подготвено за носење веднаш надвор од пакувањето за да можете веднаш да го погодите теренот. (Претпочитаат да врие и залак? И тоа функционира.). Забна гаранција-Се Препорачува за возрасни 12 и повеќе. Погледнете Го Младинскиот Двоен Чувар На Устата Маркворт Ветекс за спортисти 11 и под. Дишете лесно-Два вградени канали за дишење обезбедуваат максимална дишење и проток на воздух за време на играта.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата