.

.

Бриџстоун Аленца А С Ултра Цела Сезона 275 40Р 107В ХЛ ЏИП КРОСОВЕР Гума Одговара : - Линколн Авијатичар Црна Етикета, Кадилак ЛИРИК Луксуз

Бриџстоун Аленца А С Ултра Цела Сезона 275 40Р 107В ХЛ ЏИП КРОСОВЕР Гума Одговара : - Линколн Авијатичар Црна Етикета, Кадилак

DEN 3934.88

Количината на стоката
Това е достапна

Бриџстоун Аленца А/С Ултра 275/40Р22 107w Xloverviewnlock целосниот потенцијал на вашето премиум возило со сите нови Bridgestone A/S Ултра. Овие гуми даваат одлична рамнотежа на влажни, зимски и перформанси на абење-плус удобноста што го дефинира семејството на производи Од Аленза. Подобрените перформанси на сопирање значи дека застанувањата се 14 стапки пократки на суви патишта и 10% пократки на снег. Технологијата за тивка патека, исто така, создава тивко и сеопфатно удобно искуство во возењето. Со над 23 големини за покривање на повеќето нови и популарни возила, Аленца КАКО ултра гуми спарува исклучително долг животен век на шарите со луксузно искуство во возењето за да создаде најпремиум ТЕРЕНЕЦ, ЏИП И гума за камиони на Бриџстоун досега. Поддржан од ограничен производител од 80.000 милји гаранција за животниот век на шарата. Новото високо силика гумено соединение помага да се обезбедат подобрени влажни и зимски перформанси. Снежните пороци ги подобруваат зимските перформанси обезбедувајќи дополнително држење на снежните патишта. Технологијата на тивка патека ја намалува бучавата од шарата за тивко возење. Дизајниран да обезбеди долготрајно носење. Големина : 275/40Р22. Опсег на оптоварување : XL. Производот Може Да Варира Од Сликата. Тркало/Раб Не Се Вклучени.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата