.

.

Класична Боја за Лице Snazaroo, 18ml, Светло Беж

Класична Боја за Лице Snazaroo, 18ml, Светло Беж

DEN 207.84

Количината на стоката
Това е достапна

Дозволете им на децата да бидат што сакаат! Класичната Боја за Лице Snazaroo ви помага да ја претворите секојдневната игра во магичен свет на имагинација. Не е ни чудо Што Сназару многумина го сметаат за "Омилена Боја за Лице Во Светот"! Компактен 18 милилитри може да покрие 50 полни лица. Погоден за Чувствителна Кожа – Боите За лице Snazaroo се специјално формулирани за да бидат пријателски расположени кон најделикатната кожа и немаат мирис. Сите Бои За лице Сназару се прегледани од независен професор по дерматологија и професионални токсиколози. Перење-Сназару боите за лице се базирани на вода! Ова ги прави лесни за симнување како што се ставаат. Едноставно отстранете со сапун и топла вода; нема потреба од чистење или груби отстранувачи. Направено Во ВЕЛИКА британија – целата Боја За лице Snazaroo се произведува во ВЕЛИКА британија користејќи само одобрени состојки целосно усогласени со Американската Администрација за Храна и Лекови (ФДА) и регулативите за играчки и козметика и се нетоксични!.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата