.

.

Подобро Да Престанете Да Гледате И Слушате-Ќе Се Тресат Оваа Колиба Т

Подобро Да Престанете Да Гледате И Слушате-Ќе Се Тресат Оваа Колиба Т

DEN 3.33

Количината на стоката
Това е достапна

Колекција НА ЕУ од оваа земја дуо. Ова издание е за двајца многу различни пејачи и музичари кои се собраа за кратки две години за да направат некои од најдобрите и најинтересните дует снимки од 1950-тите. сеуште распространетиот звук На Хенк Вилијамс штотуку почна да им отстапува место на поновите стилови на популарната Кантри музика и почетните звуци На Рокабили. Џорџ и Ерл заедно обезбедија врска од дуетите Во Земјата од 30-тите, 40-тите и 50-тите години, како Делмор и Лувинс, до хармониите на Кантри музиката како што се разви по er На Рокабили. Во однос на комерцијалниот успех, Тие беа надминати од Браќата Еверли, но имаа многу поинаков стил на дует и оној што издржа исто толку долго. Мечка Семејство. Подобро Да Престанете Да Гледате И Слушате-Ќе Се Тресат Оваа Колиба Т (ЦД).

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата