.

.

Огнот на мелинда Печен Лук Сос Од Пиперка Хабанеро

Огнот на мелинда Печен Лук Сос Од Пиперка Хабанеро

DEN 1.33

Количината на стоката
Това е достапна

Сакаш оган? Тоа е лесно. Секој може да постигне натпревар, но малкумина можат да постигнат рамнотежа. Рамнотежа каде топлината и вкусот се наоѓаат на еднакво рамниште. Кај Мелинда, се гордееме што ја постигнавме таа совршена рамнотежа во секој сос што го правиме. Подгответе се да ја поставите устата на вкус. Огнот на мелинда Печен. Каде што вкусот се крева од огнот, како лук печен феникс. Солен, богат и огнен, овој сос од печена пиперка е за разлика од кој било друг. Го направи патот На Мелинда : со цели, свежи состојки и најдобрите Пиперки Хабанеро на планетата, бавно печени на отворен пламен. Уживајте во ова ремек-дело на тако, бурито, кесадилас и практично на се. Огнот на мелинда Печен. Каде што вкусот се крева од огнот, како лук печен феникс. Солен, богат и огнен, овој сос од печена пиперка е за разлика од кој било друг. Ниво на топлина 4/5 : оние кои копнеат за печено искуство со огнен отворен пламен. Уживајте во ова ремек-дело на тако, бурито, кесадилас и практично на се.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата