.

.

Пацифик Храна Ниска Натриум Органски Слободен Опсег Пилешка Супа, Оз Картон, Грофот

Пацифик Храна Ниска Натриум Органски Слободен Опсег Пилешка Супа, Оз Картон, Грофот

DEN 2.00

Количината на стоката
Това е достапна

Искусете слоеви на негување вкус со Храна Во Пацификот Ниска Натриум Органска Пилешка Супа Од Слободен Опсег. Ние бавно вриеме органско пилешко од слободен опсег со вистинска количина зачини за солена органска пилешка супа која е богата и полна со вкус, без целиот натриум. Пијте чаша топла супа со малку натриум наместо кафе или чај за вкусен, задоволувачки додаток на вашата секојдневна рутина со малку маснотии. Одлично е за полнење гориво после тренинзи, тепање попладневни застои или релаксирање навечер. Само истурете, загрејте и уживајте! За уште подобро искуство со пиење, додадете парче лимон, ѓумбир или некои свежи билки во вашата супа. Нашата Органска супа Сертифицирана ОД УСДА е направена од не-гмо состојки и е без глутен и без маснотии. Може да биде погоден и за кето диети. Секоја Порција Од 1 чаша Храна Од Пацификот Органска Супа содржи 1 грам јаглехидрати и 10 калории. Еден картон за рециклирање од 8 мл содржи приближно 1 порција. Покрај тоа што ќе го пиете како традиционална супа за пиење, можете да ја користите оваа супа во секој рецепт што повикува на пилешки супа, органска супа од коски или вода, како што се домашни супи. Пробајте ја како подлога за супа или за готвење зрна, компири и зеленчук.Пацифичката Храна нуди и органска пилешка супа и органска супа од пилешки коски. Во Пацифичката Храна, ние сме посветени да ја направиме најхранливата храна можна од едноставни, внимателно набавени состојки. Четири (4) 8 мл картони На Пацифик Храна Ниска Натриум Органски Слободен Опсег Пилешка Супа. Солена супа направена од органско пилешко со слободен опсег со бавно вриење со вистинска количина зачини за богат вкус без целиот натриум. Полн со вкусен вкус од слободен опсег, органско пилешко. УСДА Сертифицирана Органска пилешка супа направена од не-гмо состојки и без глутен; може да биде погодна за кето диети. Пијте го како традиционална супа за пиење наместо кафе или чај за вкусен, задоволувачки додаток во вашата секојдневна рутина. Користете го во секој рецепт што бара пилешка супа, залиха или вода; пробајте го како стартер за супа или за готвење зрна, компири и зеленчук.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата