.

.

Еделброк Потпис Серија Хром Вентил Капаци-Сет На Одговара изберете: 1977-БУИК РЕГАЛ, 1977-БУИК ЛЕСАБРЕ

Еделброк Потпис Серија Хром Вентил Капаци-Сет На Одговара изберете: 1977-БУИК РЕГАЛ, 1977-БУИК ЛЕСАБРЕ

DEN 0.33

Количината на стоката
Това е достапна

Хромираниот Капак На Хромираниот Вентил Од Серијата Еделброк Е дизајниран за функција и стилизиран за добар изглед. Овие капаци на хромирани вентили се тројно хромирани за долготраен добар изглед и имаат пречки за дишење во стилот на акции кои спречуваат премин на маслото До Позитивниот вентил за Вентилација на Картерот (ПЦВ). Овие квалитетни капаци на вентили ја прифаќаат целата опрема за емисии. Вклучува ПЦВ вентили и гумени шипки за дупките на вентилот за дишење и пцв. Навлаките ги чистат повеќето алуминиумски рокерски краци и умерените брегасти вратила за подигнување. Доаѓа во дизајн од висок профил и е 1-1/4 повисок од залихите. Ги чисти повеќето ролери и компоненти на вентилот. Дизајнот со низок профил ги чисти заградите за климатизација и алтернатор. Капакот на вентилот е изработен од челичен материјал со хромирана завршница и не е збунет. Не се вклучени дишачите, дихтунзите и громовите. Тоа нема да одговара на турбо мотори. Еделброк. 4486. НОВО. Дополнителни Функции Заврши : Хром. Одговара Изберете : 1977-1987,1990-1995 БУИК РЕГАЛ 6 Цил 3.8 Л 1991-1995 БУИК ЛЕСАБРЕ 1977-1979,1985-1990 БУИК ЛЕСАБРЕ 6 Цил 3.8 Л 1991-1994 БУИК ПАРК АВЕНИЈА 1988-1991 БУИК РЕАТА 1985-1989 БУИК ЕЛЕКТРА 6 цил 3.8 л 1990 буик електра 1986-1993 БУИК ривиера 1977-1981,1984-1988 БУИК ВЕК 6 ЦИЛ 3.8 Л 1977-1979 БУИК СКАЈЛАРК 6 Цил 3.8 Л 1980-1984 БУИК ЛЕСАБРЕ 6 ЦИЛ 4.1 Л 1981-1984 БУИК РИВИЕРА 6 ЦИЛ 4.1 л 1981-1984 буик електра 6 цил 4.1 Л 1977-1980 БУИК СКАЈХОК И ПОВЕЌЕ - ДОДАДЕТЕ ГО ВАШЕТО ВОЗИЛО ВО НАШИОТ ДОДАТОК ЗА ВКЛОПУВАЊЕ ЗА ДА ПРОВЕРИТЕ.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата