.

.

Smilemart 3-парчиња HDPE kettlebell вежба фитнес тежина сет 5lb 10lb 15lb тежини за домашно вежбање, црно

Smilemart 3-парчиња HDPE kettlebell вежба фитнес тежина сет 5lb 10lb 15lb тежини за домашно вежбање, црно

DEN 431.52

Количината на стоката
Това е достапна

Овој сет на kettlebell вклучува 3 котлети со различни тежини-достапни во 5, 10, 15 фунти, што го прави погодно да изберете соодветни тежини за различни делови од обука на телото, подобрување на флексибилноста и ефикасноста. Со цементен бетон, овој 3-парчен сет на Kettlebell може да биде со долгорочна употреба без да се оксидира. Широката рачка обезбедува силен и удобен зафат за лесно држење и маневрирање. Матната текстура на костец ја спречува потта и ја обезбедува стабилноста на секое движење. Станот на дното на kettlebells обезбедува поголема стабилност и гарантира дека тие седат совршено на подот без да се тркалаат или да се мачкаат. Одличен избор за вежби во затворен и отворен простор. Овој комплет за тегови на kettlebell доаѓа со решетката за лесно складирање и ги одржува вашите kettlebells организирани кога не се во употреба, правејќи го вашето место да изгледа убаво и уредно. Smilemart 3-парчиња HDPE kettlebell вежба фитнес тежина сет 5lb 10lb 15lb тежини за домашно вежбање, црна : боја : црна. Материјал : HDPE, бетон. 5 bs kettlebell Големина : 6,5 x 5 x 7,5 '' (lxdxh). 10 bs kettlebell Големина : 7,5 x 6,5 x 9 '' (lxdxh). 15 bs kettlebell Големина : 8 x 7,5 x 9 '' (lxdxh). Големина на решетката за складирање : 20,5 x 8,5 x 1,5 '' (lxwxh) g.w. : 31.6lb N.W. : 34.6lb Белешка : Ве молиме, дозволете грешки од 0,5 ’.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата