.

.

Генерал Алтима 365АВ Сите Временски услови 215 55Р 97ХХ ХЛ Патничка Гума Одговара: 2013-Форд Фокус СЕ, -Хонда Цивик ЛХ-П

Генерал Алтима 365АВ Сите Временски услови 215 55Р 97ХХ ХЛ Патничка Гума Одговара: 2013-Форд Фокус СЕ, -Хонда Цивик ЛХ-П

DEN 1880.96

Количината на стоката
Това е достапна

Генерал Алтимакс 365 AW 215/55 R16 97 H Xloverview General Altimax 365 AW е разноврсна гума за сите временски турнеи за патнички автомобили и кросовери. Дозволувајќи им на возачите слобода да возат на еден сет гуми во текот на целата година, Алтимакс 365АВ го носи Симболот На Трите Врвни Планински Снегулки за тешки зимски услови. Поддржан од 60.000 милји ограничен производител шара гаранција живот. Нуди возачи силни околу перформансите. Дизајниран да овозможи самоуверено возење во сите временски услови. Моделот на шарите ги балансира перформансите во влажни и суви услови. Флексибилно гумено соединение работи со густо пиење, аголни блокови на шарите и отворени раменици за да обезбеди оптимално влечење во длабок снег. Три Врв планински снегулка симбол на страничниот ѕид значи дека оваа гума е сертифицирана за изведување во тешки зимски временски услови. Изграден со Индикатори За Визуелно Усогласување На Генералот кои визуелно ги предупредуваат возачите за неусогласеност на возилото за да промовираат подолг век на траење. Големина : 215/55Р16. Опсег на оптоварување : XL. Производот Може Да Варира Од Сликата. Тркало/Раб Не Се Вклучени. Одговара : 2019-20 Хонда Граѓански ДХ 2021-22 Хонда ГРАЃАНСКИ ЕКС 2012 Форд Фокус Сел 2019-22 Форд Транзит Поврзете Титаниум 2015-16 Форд Транзит Поврзете XLT 2017 Форд Транзит Поврзете Титаниум 2018 Форд Транзит Поврзете XLT 2014 Форд Транзит Поврзете Титаниум 2015-21 рам промастер Сити Трговец СЛТ 2000 Нисан Максима Гле 2022 Рам Промастер Сити трговец 2003-04 Фолксваген Пасат В8 2006-07 Волво С60 2.5 Т 1999 Мерцедес-Бенц Е320 4матик 2007-10 Сааб 45172 2.0 Т 2001-03 Нисан Максима Гхе 2009 ауди а4 Кватро Кабриолет 2009-10 Фолксваген Пасат Трендлајн 2007-09 ауди а4 кабриолет 2006-07 Фолксваген Пасат Вредност Издание 2000-03 ВОЛВО в70 т5 1997 Мерцедес-Бенц Е320 База 2004 Волво С60 2.5 Т И Повеќе - Додадете Го Вашето Возило Во Нашиот Додаток За Вклопување За Да Проверите.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата