.

.

Добро ткаена Миша Тајјуниник Колекцијата во неделата џунгла Аубад модерна апстрактна мулти 7'7 9'10 Област килим

Добро ткаена Миша Тајјуниник Колекцијата во неделата џунгла Аубад модерна апстрактна мулти 7'7 9'10 Област килим

DEN 2880.32

Количината на стоката
Това е достапна

Минатиот делумно скриена фигура, оџаците крунисаат градски пејзаж во Аубаде. Колекцијата „Недела џунгла“ е заснована на Bold, Modern Art од Миша Тајјуниник како дел од добро ткаената серија на уметници, соработка со уметници за создавање возбудливи, оригинални килими. . Не само што тие се убави килими, туку и тие се отпорни на дамки, отпорни на избледени и не-пролевање. Плус, тие можат да бидат длабоко исчистени во машините за перење пред-вчитано, што ги прави лесни за одржување. Мекиот, поли горен и нежен, рециклирано поткрепа на влакна се погодни за сите типови подови, а употребата на подлога за килим што не се лизга, додава удобност и безбедност .. За уметникот : . Миша Тајјуниник создава слики, улична уметност, илустрации и уметност за виртуелна реалност инспирирана од неговото украинско наследство и светлите светла на Бруклин, NYујорк. Уметничка, модерна шема од Миша Тајутјуник од добро ткаената серија на уметници. Ibrивописни бои и смели форми формираат динамични, телесни апстракции. Поддршката за рециклирано влакно е безбедно за сите типови подови. Отпорен на дамки, без пролеани и издржливи. Платниот куп лесно се вклопува под вратите.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата