.

.

Луксуз коверти со покана, 1 4, празник црвена искра, пакет

Луксуз коверти со покана, 1 4, празник црвена искра, пакет

DEN 111.84

Количината на стоката
Това е достапна

Овие коверти со луксуз се совршени за секоја пригода од разиграни до формални. Современото размавта на црвениот грб додава софистициран допир на овој плик. Оваа цврста и издржлива дебелина е совршена за испорака на долги растојанија без да се свиткува или кине. Кога се отпечатени, ковертите на Лукс се надополнуваат со широк спектар на бои за мастило. Вие нема да мора да се грижите за метежот на хартија, солзи или мастило со овие коверти. Тие се дизајнирани за компатибилност со домашни печатари за ласер и инк -џет. Овие коверти се исто така идеални за решавање на белешки и покани со рака. Без разлика дали користите пенкало за пенкало или калиграфија, ќе бидете импресионирани од висококвалитетната хартија што е докажана со измама. Коверти со луксуз А4. Боја : празничка црвена искра. Количина : 50 пакет. Големина : 4 1/4 x 6 1/4 инчи. Овие коверти се совршени за сите ваши потреби за испраќање, како, зачувајте ги датумите, поканите за роденден, Божиќните картички и многу повеќе!.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата