.

.

Miabella Women 2- Carat T.G.W. Овална секора роза де Франс 14kt розово злато двојно бенд прстен за ангажман

Miabella Women 2- Carat T.G.W. Овална секора роза де Франс 14kt розово злато двојно бенд прстен за ангажман

DEN 0.67

Количината на стоката
Това е достапна

Започнете со најубавата фаза од животот со овој исклучителен миабела Роуз де Франс, двојно опсег. Изработено во треперливо розово злато, овој шармантен прстен има овален, сет на роза де Франс Гемстон (10х8мм). Засилен со висока полирана завршница, овој необичен прстен ќе ги оствари сите нејзини соништа. Изработено во злато од роза од 14 KT. 2-3/8 CT T.G.W. Роуз де Франс. Роуз де Франс Исечен : овален. Поставување на Роуз де Франс : Подготвен од шут. Големина на роза де Франс : 10x8mm. Бенд со : 4,2мм. Прстен за ангажман со двојни бендови. Висока полска завршница - заврши со висок лак за дополнителна искра и сјај. Спакувано до совршенство - Со Миабела, добивате повеќе од искра бидејќи сите наши парчиња се спарени со крпа за полирање и гарантираат картичка, сите завиткани во зашеметување кутија за подароци. Безвременски класици - Прегрнувањето на најновите стилови е важно за Миабела, но свртувањето на нив безвременски е нашата цел. Можете да најдете стилски класици по цена прифатлива за сите џебови!. Глобално занаетчиство - Миабела е кулминација на над 40 години искуство во производство и дизајн. Нашите гемолози, дизајнери и купувачи патуваат низ светот за да добијат накит со висок квалитет и иновативна инспирација за секое парче. Мијабела фино накит имаше уникатно парче за секој стил. Гаранција Миабела - Миабела гарантира дека сите накит што ги продаваме ги исполнува највисоките стандарди и тоа се производи за лого на висококвалитетни, врвни линиски инспекции, премиум материјали и зачудувачки супериорна конструкција и дизајн. Сите материјали се овластени точни според стандардите на Комитетот за будност на накит. Загарантирано 100% задоволство - нашиот високо посветен тим за нега на клиенти секогаш е среќен што помага, доколку е потребно.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата