.

.

Нексен ЦП-Цела Сезона 205 55Р 89Х Гума

Нексен ЦП-Цела Сезона 205 55Р 89Х Гума

DEN 1424.00

Количината на стоката
Това е достапна

ЦП662 е една гума за сите сезони. Тивко, удобно возење со голема влечна сила и сопирање е резултат на страничен и аголен дизајн на жлебови. При поголеми брзини, надградениот блок на рамото и централното ребро им помага на свиоците и стабилноста на возењето во насока. Возењето со влажно време е побезбедно поради директните широки жлебови заедно со страничните жлебови кои работат заедно за да се спротивстават на хидропланирањето и да ја зголемат влажната влечна сила Nexen CP662 - Цела Сезона 205/55 R16 89 H гума.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата