.

.

Ветер Под Моите Крилја

Ветер Под Моите Крилја

DEN 248.96

Количината на стоката
Това е достапна

Џими"Проповедник" Робинс беше еден Од најнеопеаните херои На herамот и Блузот во 1960-тите. тој беше познат како одличен и моќен пејач со чакал глас, а исто така свиреше И Хамонд Б3 Орган, како и одличен текстописец и аранжер надвор Од Соул Музиката. Тој имаше одреден успех со неколку синглови од 45 вртежи во минута, но никогаш навистина не ја доби влечната сила што ја заслужи неговиот талент. Подоцна во животот, во 1980-тите, тој беше избран изведувач во Мјузиклот На Бродвеј, Црно-Сино, сето тоа како и изградба на резиденција во легендарното Кафуле На Шоуменот на 125-та улица Во Харлем, Њујорк. Тој беше крунисан како"Крал На Душата На Харлем" и честопати беше наречен"Почесен " Градоначалник На Харлем од неговите обожаватели. "Ветер Под Моите Крилја" е многу ретка колекција на многу груби мајстори во живо и студио од подоцнежниот дел од неговата кариера. Важноста на овие снимки е фактот дека таму, до сега, не постои еден албум на неговата музика во пост-45 er. Квалитетот на звукот не е одличен, но тоа не е нашиот акцент овде, што е повеќе да ја отвориме мистериозната крипта на длабоката Душа На Харлем, односно звукот На Проповедникот Робинс. Огромната длабочина и моќ на оваа музика веднаш ќе му бидат очигледни на слушателот, а колекционерите на ретка Соул Музика ќе бидат разнесени. Целосниот персонал на овие снимки е непознат, но има карактеристики Од Џои " Г-Клиф " Кавасено на алто саксофон и Бил Easли на флејта, (по една песна.) Ветер Под Моите Крилја.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата