.

.

Шлајх Фарма Светот Зајак И Заморче Колиба Играчка Плејсет

Шлајх Фарма Светот Зајак И Заморче Колиба Играчка Плејсет

DEN 1.00

Количината на стоката
Това е достапна

Истражете ја фармата со Колибата За Зајаци и Заморчиња, забавна, едукативна играчка за играчки од Шлајх! Овој плејсет е автентично детален и е идеален за часови имагинативна игра. 14 парчиња. Колибата За Зајаци и Заморчиња е дел од Светот на Фармата – свеж свет за играње изграден околу реални животни и игралишта што го прикажуваат животот на фармата. Земјоделецот започнува секој ден со тоа што се грижи за своите животни многу рано наутро. Децата на фармерот, бен и Сара, сакаат да играат во Нивната Куќа на Дрво. Какви возбудливи авантури ќе се случат на фармата денес? Придружете се на забавата! Идеален за деца од предучилишна возраст од 3-8 години. . Schleich® е германска компанија за играчки и го доведуваме реализмот на ново ниво. Нашите висококвалитетни, извонредни светови за играње отвораат свет на имагинативни можности за малите деца и децата преку безбедна и едукативна игра. Сите производи на Шлајх се внимателно дизајнирани да инспирираат здрава и креативна претендирајте игра за деца како една играчка или дел од поголема колекција. Сите производи и употребените материјали ги исполнуваат или надминуваат најстрогите применливи национални и меѓународни барања за безбедност на играчките. Ние сме водечка фигурина компанија во светот, и во моментов нудиме шест различни тематски светови и над 300 производи дизајнирани да ги учат и инспирираат децата додека се движат низ развојните фази. Од реалните светови На Светот На Фармата, Дивиот Живот и Коњскиот Клуб до мистичните области на Bayala® И Eldrador® Суштества, Го ставаме Светот во Ваши Раце. Изработена со прецизни и автентични детали за да создаде жива играчка која ги учи и инспирира малите деца и децата; помага да се запознаат децата со животните. Од првата скица до сложените завршни допири, гледаме вредност во секој детал. Плејсетот за Колиби За Зајаци и Заморчиња од Шлајх е внимателно дизајниран да инспирира безбедна и креативна игра за деца како единствена играчка или дел од поголема колекција. Колибата за зајаци и Заморчиња е дел од светската колекција На Фигурини и драми Од Шлајх. Одлично за подароци, овој плејсет може да стои сам или да се вклопи во поголем, модуларен свет за играње. Како 85-годишна германска компанија за играчки, ние сме посветени на производство на реални играчки со највисок стандард за квалитет и безбедност за долгогодишна издржлива игра и собирање. Сите производи и употребените материјали ги исполнуваат или надминуваат најстрогите применливи барања за безбедност на играчките. "Шлајх игралиштата и фигурините ги инспирираат децата да играат имагинативно : суштински дел од здравиот детски развој кој толку често се занемарува во денешниот брз свет."- Д - Р Сандра Стоун, експерт за отворена игра.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата