.

.

Супериорен Конец Брои Јорган Покритие Сет, Целосна Кралица, Бела

Супериорен Конец Брои Јорган Покритие Сет, Целосна Кралица, Бела

DEN 2.00

Количината на стоката
Това е достапна

Комплетот За Покривање На Јорганот херефорд нуди пријатен и удобен ноќен сон. Направен од 100% памук и број од 200 нишки, овој комплет е ултра мек и може да се пофали со суптилен трепет од неговото сатенско ткаење. Елегантната шема на врската фигаро во бело веднаш ќе ја трансформира вашата спална соба во мирно повлекување. Секој сет вклучува 1 навлака за јорган и 2 шамови за перници (1 измама за перници За ГОЛЕМИНИ БЛИЗНАЦИ и Близнаци XL) со јасни и скриени копчиња за уреден изглед. Комплетот може да се пере во машина и лесен за нега, само следете ги упатствата за нега на етикетата. Достапен во ГОЛЕМИНИ близнак/близнак XL, целосна/кралица и крал/калифорнија кинг, овој комплет е совршен за секоја спална соба. Надградете ја постелнината со Комплетот За Покривање На Јорганот Херефорд и уживајте во мирен и стилски сон. Супериорен Комплет За Покривање На Јорган од 200 Конци, Полн/ Кралица, Бел Мек и Луксузен : Направен од 100% памук со број од 200 конци за крајна удобност и мекост. Елегантен Модел : Се Одликува со грациозна шема на фигаро врска во бело што додава допир на софистицираност во секоја спална соба. Комплетен Комплет За Постелнина : Вклучува 1 навлака за јорган и 2 шамови за перници (1 измама за перници За ДВОЈНИ И Близнаци XL големини). Уреден Изглед : капакот На Јорганот се затвора со јасни и скриени копчиња за уреден и полиран изглед. Лесна Нега : машина за перење за практично и без напор одржување. Достапен во Повеќе Големини : Комплетот За Покривање На Јорганот Херефорд е достапен во ГОЛЕМИНИ близнак/близнак XL, целосна/кралица и крал/калифорнија за да одговара на секој кревет. Лесно За Нега : комплетот може да се пере во машина, а упатствата за нега на етикетата ќе ви помогнат да ги минимизирате брчките и намалувањето. Димензии : Капакот Со Двојни Јоргани е долг 68" широк х 86", Шамот За Перници е долг 20" широк х 26 "секој Целосен / Кралица Навлака за Јорган е долг 90" широк х 92", Шемите За Перници се 20" широк х 26 "долг секој Капак За Јорган Крал/Калифорнија Е долг 106 "широк х 92", Шемите За Перници се долги 20" широк х 36".

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата