.

.

Домашна Суштина Стан Кеј Памук Тафтуван Розова Јорган Покривка Постелнина Во Собата, Близнак TXL

Домашна Суштина Стан Кеј Памук Тафтуван Розова Јорган Покривка Постелнина Во Собата, Близнак TXL

DEN 591.84

Количината на стоката
Това е достапна

Станот За Домашна Суштина Кеј Памук Жакард Јорган Покритие Носи меко и шармантно ажурирање во вашата спална соба. Капакот на памучниот јорган се одликува со мали тафтувани точки од шенил кои создаваат свеж излитен шик изглед. Соодветните шамови (1 Во Близнак/Твинксл) и ватиран еуро шамс (1 Во Близнак/Твинксл) го надополнуваат комплетот за покривање на јорганот од памучен жакард. Вклучени се и две украсни перници, додавајќи ги завршните допири. Овој комплет за постелнина е исто така сертифициран ЗА ОЕКО-ТЕКС, што значи дека не содржи никакви штетни материи или хемикалии за да се обезбеди квалитетна удобност и благосостојба. Затворачите на копчињата на капакот на јорганот обезбедуваат вметната влошка (не е вклучена) во капакот на јорганот и внатрешните аголни врски го спречуваат неговото поместување. Насловна Суштина Стан Кеј Памук Жакард Јорган Капак Сет : . Комплетот БЛИЗНАК / Близнак XL Вклучува : 1 Навлака За Јорган (68"W x 92" L), 1 Стандарден Шам (20 "W x 26" L), 2 Украсни Перници (18"W x 18"L/12"W x 18"L), 1 Euro Sham (26"W x 26"L + 0,5" Прирабница). Комплетниот / Кралицата Сет Вклучува : 1 Навлака За Јорган (88"W x 92"L), 2 Стандардни Шамови (20"W x 26"L), 2 Украсни Перници (18" W x 18 "L/12"W x 18"L), 2 Евра Шам (26"W x 26"L + 0,5" Прирабница (2)). Комплетот крал/Кал Кинг Вклучува : 1 Навлака За Јорган (104"В х 92" Л), 2 Кралски Шамови (20 "В х 36" Л), 2 Украсни Перници (18 "В х 18" Л/12 "В х 18"Л), 2 Евра Шамс (26 "В х 26"Л + 0,5" Прирабница (2)). Јорган/Шам : 100% Памучна Жакард Ткаенина На Лицето; 100% Памучна Обратна Насока. Перници : 100% Перкале Памук Со Полиестерско Полнење. Евра Шам : 100% Памук Цврст Со Ватиран Врв. Излитена Шик Памучна Жакард Точка Јорган Сет Што Ќе Ја Освежи Вашата Спална Соба. Едноставна И Куќа Како Насекаде Ткаени Памучни Точки На Врвот На Креветот. Аголни Врски За Прицврстување На Влошката, Затворање На Копчето (Вметнете Не Е Вклучено Во Комплетот На Капакот На Јорганот). Оеко-Текс Сертифициран, не вклучува штетни материи или хемикалии (Ш025 129841 ТЕСТЕКС за Слонова Коска, Розова, Индиго Сина, Јаглен и БЈ025 130161 ТЕСТЕКС За Сина и Сива боја). Декоративно Затворање На Перницата : Нема Отворање. Шам Затворање : Преклопување. Навлака За Јорган И Шамс : Машина За Перење За Лесна Нега. Перници : Место Чиста.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата