.

.

Трговска марка ликовна уметност „полумесечина езерото Чаир“ платно уметност од Тим Олдфор

Трговска марка ликовна уметност „полумесечина езерото Чаир“ платно уметност од Тим Олдфор

DEN 3.00

Количината на стоката
Това е достапна

Уметник : Tim Old Forsubject : Пејзаж-апелатива : Тип на крајбрежје Продукција : Галерија обвиткано платно уметност Ова подготвено за обесено, уметничко дело завиткано од галерија има стол што седи на крајбрежјето под облаци. Истакнати бои : црна, сина, сива, тен, чаша што ја опфаќа работата на некои од најдобрите современи уметници и фотографи во светот, нашата линија на современи публикации нуди куриран избор на високо квалитетни, оригинални слики што можат во голема мерка да ја подобрат вашата линија или проекти . За малопродажба, нашата комбинација на современи ликовни уметнички слики измешана со нашиот широк избор на забавни новински слики и постери за најпродавани производи, создава неодолива мешавина на производи. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. стол што седи на крајбрежјето под облаци.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата