.

.

RC DC 12v 3000-4000RPM Електричен Вретено Микро Мотор

RC DC 12v 3000-4000RPM Електричен Вретено Микро Мотор

DEN 3.00

Количината на стоката
Това е достапна

1.Вратило со опрема,?конектор, цилиндричен магнетски мотор.2.Одлична замена за ' рѓосаниот или оштетениот ЕДНОНАСОЧЕН мотор на машината.3.Се користи за електронска машина за игри, електронски играчки, играчки за автомобили, робот, електронска опрема итн. Содржина на пакетот : 1 x DC Мотор; Модел : RC500. Главна Боја : Сребрен Тон; Номинален Напон : DC 12 V. Номинална Брзина : 3000-4000 RPM; Големина На Телото : 32 x 20mm/1,26" x 0,79"(D*T). Дијаметар на вратило : 2мм/0,08"; Должина На Вратило : 8мм/0,31".

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата