.

.

Капком чудовиште Хантер Тео Текскатор Теостра кадиф

Капком чудовиште Хантер Тео Текскатор Теостра кадиф

DEN 2.33

Количината на стоката
Това е достапна

Контролата на Теостра над огнениот елемент се шпекулира дека доаѓа од неговите два криви рогови. Односот меѓу двајцата е нејасна, но ловецот може трајно да ја оневозможи можноста на чудовиштето да произведе пожарна аура ако тој/таа може да успее да ги уништи. Како дел од сексуално диморфен вид, Тестра е машки колега на Лунастра, иако двајцата ретко се гледаат заедно. Официјалниот кадифен Капком увезен од Јапонија прави одличен подарок за секој обожавател на Monster Hunter многу колекционерски одличен квалитет.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата