.

.

Последните Авантуристички Игри На Табла Со Игри За Реставрација

Последните Авантуристички Игри На Табла Со Игри За Реставрација

DEN 2.67

Количината на стоката
Това е достапна

Последниот авантурист долго време е заглавен На Островот Огнена Топка. Тој ја знае секоја пештера, секоја патека, секоја змиска дупка, огнена јама и бубачка. Има нешто или две да ги научи дебитантите. Последната бројка На Авантуристи што го зголеми бројот на играчи на пет. 30 години преживеа се што можеше да му фрли островот, од тркалачки камен до отровни змии. Новите сили на играчите им даваат на сите единствена способност да им помогнат да преживеат и да го пронајдат бесценетиот Златен Идол. Оваа експанзија му овозможува на 5-тиот играч да игра и ги нуди сите нови начини за играње. Нов играч минијатура во стилот на најпознатиот авантурист во светот. Дозволува петти играч. Додава уникатни овластувања на играчите за промена на играта. Џиновски џамлии од камења и змии додаваат повеќе закани.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата