.

.

Марта Стјуарт Медеоком за модерно салфетка сет, сина, 19 x19

Марта Стјуарт Медеоком за модерно салфетка сет, сина, 19 x19

DEN 1.00

Количината на стоката
Това е достапна

Создадете прекрасно поставување на табели со текстура со сетот за салфетка со сафета од Марта Стјуарт со сафета со 4 пакети. Подигнете го вашиот пејзаж со шемата на саќе со мешање и совпаѓање на овие салфетки со координирање на постелнините на масата Марта Стјуарт. Изработени со ткаенина богата со памук, овие салфетки ќе помогнат брзо да се исчистат излевањето и да се мешаат додека вечерате. Совршено за употреба во текот на целата година за одржливо секојдневно јадење, празнични собири за празници или со формални поставки за место. За лесно чистење, овие салфетки се машини што се перат за лесна грижа. Трајни и Colorfast : Сетот за салфетка од сафета Марта Стјуарт е изработен од ткаенина богата со памук, која е издржлива, во боја и е дизајнирана за долгогодишна употреба . Димензии : Секоја салфетка од саќе од Марта Стјуарт мери 19 инчи од 19 инчи . Добијте го завршениот изглед : Прикажете ги салфетки со саќе со координативните пласмани и чаршафите од колекцијата „Мера Стјуарт Меноком“ за целосен изглед на вашата поставка за табелата. Продадено одделно . Машината за перење : По чистењето на излевања и мешавини додека јадење, машината измијте ги салфетките по секоја употреба . Лесна грижа : Машината за миење ладно на нежен циклус со слични бои, само белило што не се хлор, суво суво ниско, отстранете веднаш, навремено , железо на најниско поставување.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата