.

.

Никол Милер Њујорк Хети Филтрирање На Светлината, Полу Чиста Прачка Џеб Завеса Панели, 54 x96

Никол Милер Њујорк Хети Филтрирање На Светлината, Полу Чиста Прачка Џеб Завеса Панели, 54 x96

DEN 255.84

Количината на стоката
Това е достапна

Додадете шарм и елеганција на вашите прозорци Со Панелите За Завеси За Филтрирање На Светлината Никол Милер Њујорк Хети. Тие имаат богато текстура, ленен изглед земјата со прекрасна, сите цветни печати. Изграден со зашиен џеб од прачка што може да се закачи на вашата омилена прачка за завеси. За правилен изглед и полнота, панелите за завеси треба да измерат 2-3 пати поголема од ширината на вашиот прозорец/отвор. ЛЕСЕН И ЕЛЕГАНТЕН : Парот На Полупроѕирни Џебни Завеси За Филтрирање На Светлината Никол Милер Њујорк Хети има богато текстурирана земја и шармантен цветен принт на лесна, воздушна ткаенина и нуди елегантен додаток на вашиот декор. ФИЛТРИРАЊЕ НА СВЕТЛИНА, ПОЛУ-ЧИСТА НЕПРОЅИРНОСТ : филтрирање на светлина, полу-чиста непроѕирност обезбедува приватност во вашата соба, додека сепак дозволува природна светлина да блесне. Совршен за дифузија на светлината во вашиот простор. ЏЕБ ЗА ШИПКИ ЗА ЗАКАЧУВАЊЕ : Се Лизга на шипка за завеса преку џеб со зашиена прачка на горниот дел од секој панел за завеси што се вклопува до завеса со дијаметар од 1,5 инчи. Заглавието е со димензии 1,5", џебот на прачката со димензии 1,5", а долниот раб со димензии 1". КОМПЛЕТ ОД ДВА ПАНЕЛИ ЗА ЗАВЕСИ : Вклучува два (2) панели за завеси, секој со димензии 54"В х 96" Л. ЦВЕТЕН ПРИНТ И ЛЕНЕН ИЗГЛЕД : ткаенината со ленен изглед има цветен принт кој нуди шармантен изглед за вашите прозорци. Завесите се зашиени со 3" горниот раб, 1" страничен раб и 1,5" долниот раб и се вклопуваат во прачка за завеси со дијаметар до 1,5". ЛЕСНА НЕГА : ладно миење Во Машина со слични бои, нежен циклус. Користете само белило без хлор кога е потребно. Падне сува ниска. Отстранете веднаш. Ладно железо. Се препорачува да нарачате 2 до 3 пати ширина на прачка за правилен изглед и полнота.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата