.

.

Машка изведба на Бен Хоган со кратки ракави во боја на голф Поло кошула, до 5xl

Машка изведба на Бен Хоган со кратки ракави во боја на голф Поло кошула, до 5xl

DEN 2.33

Количината на стоката
Това е достапна

Издвоите на преполн терен за голф во оваа маичка со кратки ракави од Бен Хоган. Полиестер ја прави оваа кошула трајна, удобна и совршена за долг ден на курсот или на работа. Технологијата за управување со влага на Бен Хоган, моќност за управување со влага, помага да се олади и да се исуши со цртање пот од вашата кожа. Power Block помага да се спречат штетните УВ зраци на сонцето да навлезат во ткаенината. Powerspan вклучува шевовите на рамото што овозможуваат максимален опсег на движење. Кошула за кратки ракави на бен Хоган Поло голф со јака; Технологијата за управување со влага на Powerwick помага да ве одржи ладно и суво со цртање пот од вашата кожа; Powerspan вклучува шевовите на рамото што овозможуваат максимален опсег на движење; Power Block помага да се спречат штетните УВ зраци на сонцето да навлезат во ткаенината.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата