.

.

Ревизија на Лиза „Мешано зеленило II морнарица“ уметност

Ревизија на Лиза „Мешано зеленило II морнарица“ уметност

DEN 478.40

Количината на стоката
Това е достапна

Уметник : Lisa Audits Ubject : Floral Style : Modern & Modernivery Product Type : Gallery-завиткан платно Арта Ова подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има приказ на букет во вазна. Истакнати бои : бела, светло сина, зелена, сина, црна ревизија на Лиза е канадски уметник со loveубов кон природата и светот на украсувањето. Нејзините уметнички дела можат да се најдат, не само на wallидот, туку и на многу предмети за домаќинства и секојдневни производи низ домот. Додека поголемиот дел од претходната работа беше насликана со масло на платно, таа ја открива убавината на акварелите и донесе нов, чист и поканувачки изглед на нејзините уметнички дела. Во 2014 г. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Без разлика дали станува збор за современ, рустикален, модерен или традиционален декор на стил, ликовната уметност на трговската марка нуди разновидна висококвалитетна, внимателно изградена wallидна уметност што сигурно ќе го надополни секој стил. Ние нудиме изобилство на уметнички теми кои се движат од фасцинантни апстракти до прекрасни пејзажи. Со асортиман на големини и стилови, како што се врамени, изменети врамени, панел, алуминиум, дрво платно или други медиуми, нашата уметност сигурно ќе донесе возбуда во која било област од вашиот дом. Од спалната соба, до дневната соба, па дури и во канцеларијата, ликовната уметност на трговската марка прави професионално рачно изработена, подготвена да виси wallиден декор што ќе се восхитува за наредните години! Важно : Избегнувајте купување фалсификувани производи и трансакција со неовластени продавачи. Побарајте го нашето лого на пакувањето за секој наш производи. Заедницата на трговската марка е посветена на обезбедување на потрошувачот апсолутна најдобра цена и вредност на целата наша линија на производи, што ги обезбедуваме со примена на ригорозен процес на контрола на квалитетот. Заштитената марка за трговска марка е регистрирана трговска марка заштитена од. Закон за трговска марка и ќе биде енергично одбрани. Ревизија на Лиза „Мешано зеленило II морнарица“ платно уметност.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата