.

.

Смрзнатини Фб Радијатор

Смрзнатини Фб Радијатор

DEN 1232.00

Количината на стоката
Това е достапна

Компатибилен со 1967-1972 Чеви/ГМЦ П / У В8 (283/307/327/350/396/402) (2-Ред) опремен со 28 инчи. широко јадро;уличните автомобили и камиони со Високи Коњски Сили можат да бидат предизвик да се одржуваат ладни. Правилниот систем за ладење започнува со десниот радијатор. Алуминиумските Радијатори се ладат поефикасно и тежат помалку од постарите месинг единици во стилот НА ОЕМ. Изберете од различни популарни апликации специфични фитинзи. Холи е горда што ја воведе својата најнова понуда - Производи за Ладење Со Перформанси На Смрзнатини. Нашата Линија На Перформанси Алуминиумски Радијатори ќе биде достапна во големини од 2, 3 и 4 реда, како и обемна понуда на апликации за специфични платформи за Размена на Лс. Кога станува збор за одржување на вашето возење кул, Направете Го Тоа Смрзнатини!; 100% тиг заварени (лемени) рабови. Квалитет на авиони алуминиумско јадро, фитинзи и резервоари (до 30% заштеда на тежина). Палка Алуминиум Полнење Вратот И Оем Стил Месинг Петкок. Повеќе перки за ладење по инч за поефикасно ладење. Прилагодено Смрзнатини Високи Перформанси 16lb. капа на радијаторот. Полиран врв и резервоари за сопствен изглед на шоуто. 2-Ред Радијатори поддршка на апликации со 300-500 коњски сили. Апликации ЗА гм, форд, Доџ/Крајслер/Џип и лс-Размена на располагање. 1-годишна Ограничена Гаранција на производителот. Одговара Изберете : 1969-1972 ШЕВРОЛЕТ Ц10 8 ЦИЛ Л 1969-1972 ШЕВРОЛЕТ Ц20 8 ЦИЛ Л 1970-1972 ШЕВРОЛЕТ БЛЕЈЗЕР 8 ЦИЛ Л 1973 ШЕВРОЛЕТ Ц10 8 Цил 5.7 Л 1969-1972 ШЕВРОЛЕТ К10 8 ЦИЛ Л 1969-1972 ГМЦ ц1500 8 цил л 1967.1969-1972 Шевролет К20 8 ЦИЛ Л 1973 Шевролет Ц20 8 ЦИЛ 5,7 Л 1973 ШЕВРОЛЕТ К10 8 ЦИЛ 5,7 Л 1973 Шевролет К20 8 ЦИЛ 5,7 Л 1969-1972 Шевролет Ц30 8 ЦИЛ Л 1969-1972 гмц ц2500 8 Цил Л 1973 ШЕВРОЛЕТ Ц30 8 ЦИЛ 5.7 Л 1970-1972 ГМЦ ЏИМИ 8 ЦИЛ Л 1969,1971-1972 ГМЦ К2500 8 ЦИЛ Л 1969-1972 ГМЦ К1500 8 ЦИЛ Л 1969-1972 ГМЦ c3500 8 cyl l 1972 GMC ПРИГРАДСКИ 8 Cyl L И ПОВЕЌЕ - ДОДАДЕТЕ ГО ВАШЕТО ВОЗИЛО ВО НАШИОТ ДОДАТОК ЗА ВКЛОПУВАЊЕ За ДА ПРОВЕРИТЕ.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата