.

.

Трговска марка ликовна уметност 'Шарени апстрактни кругови квадрат 2' платно уметност од Ејми Вангсгард, златна украсна рамка

Трговска марка ликовна уметност 'Шарени апстрактни кругови квадрат 2' платно уметност од Ејми Вангсгард, златна украсна рамка

DEN 626.40

Количината на стоката
Това е достапна

Уметник : Ејми Вангсгардбјект : Апстракт Стил : Современа трговска марка ликовна уметност 'Шарени апстрактни кругови квадрат 2' платно уметност од Ејми Вангсгард, злато украсен рамка : Уметник : Ејми Вангсгард. Предмет : Апстракт. Стил : современ. Тип на производ : Златна украсна рамка, акрилик. Ова подготвено да виси парче во златна украсна рамка има апстрактни кружни форми на црвена, жолта, розова, бела и црна боја. Печатење на giclee под акрилик во златна украсна рамка. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање репродукции на ликовна уметност во музејот. Се додава јасен акрилик со кој се додава печатењето. Делото е целосно собрано од професионални рамки и е подготвен да се обеси.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата