.

.

Подобри домови и градини порцелански капучино кригла, мл., Сет од 6

Подобри домови и градини порцелански капучино кригла, мл., Сет од 6

DEN 478.56

Количината на стоката
Това е достапна

Оваа класична порцеланска капучино кригла од подобри домови и градини има 16 унци и доаѓа како сет од 6 чаши. Тоа е издржлив порцелан кој е микробранова, машина за миење садови и безбедна рерна до 450 степени. Додадете малку класичен стил во вашата кујна со овој прекрасен сет чаши. Спарете ги овие со други порцелански садови за вечера и сервирајте ги опрема од подобри домови и градини за да дадете изјава и да ги исполнат сите ваши забавни потреби со координирање на предмети од нашата колекција во продавници и преку Интернет. Подобри домови и градини Капучино чаши, бело, сет од 6 : . Доволно издржлив за секојдневна употреба. Микробранова безбедна и безбедна печка до 450 степени. Безбедна машина за миење садови. Содржина на материјал : порцелан. 5,75 "x 4,5" x 3,25 "(14,6 см x 11,43 см x 8,25 см). 16 мл капацитет.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата