.

.

Zaqw Возење Рефлектор, LED Работа Светлина 20w Алуминиумска Легура Универзална Фарови Модификација За Авто Мотоцикл, Автомобил Предната Светилка

Zaqw Возење Рефлектор, LED Работа Светлина 20w Алуминиумска Легура Универзална Фарови Модификација За Авто Мотоцикл, Автомобил

DEN 1310.24

Количината на стоката
Това е достапна

Функција : 1. Користејќи ЛЕД светла, зракот на центарот на вниманието ја прави светлината посветла, полесна за наоѓање, посигурна.2. По инсталацијата, може подобро да го осветли темниот пат напред, да ја претвори ноќта во ден и да го подобри возењето .3. Поради универзалниот тип, оваа работна светлина може да се користи за мотоцикли и автомобили.4. Ефективното растојание на зрачење е подолго од обичните светилки, овозможувајќи ви да видите далеку.5. Усвојувањето на алуминиумска легура и компјутерски материјал, има силен ефект на дисипација на топлина при употреба.Спецификација : Тип На Ставка : LED Работен Лесен Материјал : Алуминиумска Легура + PCSize : Прибл. 70 x 48mm/2,8 x 1,9 во (Должина x Висина)Светла Боја : Бел Светлосен Напон : 9-32 VPower : 20 WLuminous Flux : 2000lmcolor Температура : 6000 KFitment : Универзална Жици Инструкции : Црна Жица На Негативни Полиран Жица На Позитивен Пакет Листа : 1 x Светилка2 x Завртка2 x навртка1 x Заграда Забелешка : ве Молиме дозволете грешки поради рачно мерење ефективното растојание на зрачење е подолго Од обичните светилки, Овозможувајќи Ви Да Видите Далеку. Усвојувањето на алуминиумска легура и компјутерски материјал, има силен ефект на дисипација на топлина при употреба. По инсталацијата, може подобро да го осветли темниот пат напред, да ја претвори ноќта во ден и да го подобри возењето.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата