.

.

Трговска марка ликовна уметност „Wallиден цвет III“ платно уметност од Алонзо Саундерс

Трговска марка ликовна уметност „Wallиден цвет III“ платно уметност од Алонзо Саундерс

DEN 478.40

Количината на стоката
Това е достапна

Уметник : Alonzo Saunders Subject : Floral Style : Modern & Modern and Contebter Product Type : Gallery-завиткана платно уметност Ова подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има бел цвет во центарот на рамката. Истакнати бои : Тан, бела, жолта светска уметничка група е водечки уметнички издавач кој се наоѓа во Ричмонд, Вирџинија. Ние произведуваме wallиден декор повеќе од 40 години. Порано позната како отпечатоци од стариот свет, Светската уметничка група објавува сеопфатна линија на слики кои се движат од многу традиционална до високо современа. Со неделни изданија, покривајќи ја секоја тема и секој опсег на цени, произведуваме над 4.000 слики годишно. Покрај соработката со уметници од целиот свет, Светската уметничка група има свој тим за дизајн на тимот Визија. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Бел цвет во центарот на рамката.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата