.

.

Лимонските Глави-Мразете Ги Вашите Пријатели: Делукс Издание-Винил

Лимонските Глави-Мразете Ги Вашите Пријатели: Делукс Издание-Винил

DEN 1.33

Количината на стоката
Това е достапна

Ограничен винил лп притискање вклучувајќи бонус ЦД издание. Дигитално ремастерирано и проширено издание на овој албум од 1987 година од панк / Алт-Рок бенд предводен Од Еван Дандо. Мразете Ги Вашите Пријатели покажува хардкор-панк-Поп-рок звук и сензибилитет разиграно жесток колку што е изненадувачки.. особено за слушателите кои го познаваат бендот само од нивните попознати главни снимки на етикети од 1990-тите. со неколку оригинални песни, страсна љубов кон нивните омилени бендови Од Хаскер-Ду, Замените, Црното Знаме и Микробите, до светците, Жицата и 77 британски панк и мал буџет за снимање, Лимонхедс ја започнаа својата прва студиска сесија во рок од неколку дена по завршувањето на средното училиште во јуни 1986 година. Мразете Ги Вашите Пријатели : Делукс Издание (Винил).

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата