.

.

Страна за трговска марка уметност и пејзажи

Страна за трговска марка уметност и пејзажи

DEN 3.33

Количината на стоката
Това е достапна

Ова подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има висока зграда со заоблени покриви, сина декорација и црвени столбови на секое ниво. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање висококвалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Филип Хугонард „Qianmen II“ платно уметник : Филип Хугонард. Тема : пејзажи. Стил : современ. Тип на производ : галерија обвиткано платно уметност.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата