.

.

Ингер Мари Гундерсен-Гундерсен, Ингер Мари: За Тебе-Винил

Ингер Мари Гундерсен-Гундерсен, Ингер Мари: За Тебе-Винил

DEN 2.33

Количината на стоката
Това е достапна

Џез Вокалисти Четвртиот Албум на 180г Винил! Во Мај 2011 Година, Во Студиото Ларс Нилсонс Ниленто надвор Од Гетеборг, Ингер Мари и нејзините пет скандинавски музичари се сретнаа со продуцентот Расмус Солем и создадоа цитат;За Тебе.Овој Пат, Улф Вакениус и Ингер Мари повторно ги здружуваат силите. Овој пат со скандинавски тим од соништата со уште Еден Швеѓанец, Ларс Јансон, на пијано и двајца Данци, басистот Јеспер Бодилсен и тапанарот Мортен Лунд - како и прекрасната труба на норвежанецот Пер Вили Асеруд на неколку патеки. Овој албум вклучува верзија на можеби најуспешната песна досега од норвешка поп група, Аха цитат;земи ме.Ингер Мари чекаше многу години пред да се впушти во соло кариера, но има големо искуство од долгогодишни активности во музичкото поле. Дваесет години таа е активна како вокал во неколку бендови, почнувајќи од младешки рок бенд до шестгодишен период како пејач на џез биг бенд. Таа, исто така, го предложи својот Џез квинтет "Мојот Омилен Стрингсвот";, Како и соработката со неколку одлични џез музичари, меѓу кои и Том Лунд, еден Од најдобрите латински џез-гитаристи во Норвешка, основач На реномираната група "Трио Де Жанеиро".Четвртиот Албум на Џез Вокалист на 180гр Винил! Во Мај 2011 година, Во Студиото Ниленто на Ларс Нилсон надвор од Гетеборг, Ингер Мари и нејзините пет скандинавски музичари се сретнаа со продуцентот Расмус Солем и создадоа "За Вас."Овој пат, Улф Вакениус и Ингер Мари повторно ги здружуваат силите. Овој пат со скандинавски тим од соништата со уште Еден Швеѓанец, Ларс Јансон, на пијано и двајца Данци, басистот Јеспер Бодилсен и тапанарот Мортен Лунд - како и прекрасната труба на норвежанецот Пер Вили Асеруд на неколку патеки. Овој албум вклучува верзија на можеби најуспешната песна досега од норвешка поп група, Аха " земи Ме."Ингер Мари чекаше многу години пред да се впушти во соло кариера, но има големо искуство од долгогодишните активности во музичкото поле. Дваесет години таа е активна како вокал во неколку бендови, почнувајќи од младешки рок бенд до шестгодишен период како пејач на џез биг бенд. Таа, исто така, го предложи својот џез квинтет "Моите Омилени Жици", како и соработката со неколку одлични џез музичари, меѓу кои и том Лунд, еден Од Најдобрите латински џез-гитаристи во Норвешка, основач на реномираната група " Трио Де Жанеиро.".

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата