.

.

'Адарио ЕПС165 - 5-Стринг Простелс Бас Гитара Жици, Прилагодено Светло, 45-135, Долги Размери

'Адарио ЕПС165 - 5-Стринг Простелс Бас Гитара Жици, Прилагодено Светло, 45-135, Долги Размери

DEN 1.33

Количината на стоката
Това е достапна

ЕПС165-5 е верзијата со 5 Жици на најпопуларниот хибриден бас сет Д ' Адарио, кој ги комбинира високите жици ОД ЕПС170 (.45 и .65) со ниски жици ОД ЕПС160 (.85 и .105). Со додавање на .135 низок Б стринг, овој сет е оптимален за играчи кои бараат идеална комбинација на гризење на високо ниво, ударни падови и супер долг живот. Одговара на басови со должина на низа од 36 1/4 инчи. 5-стринг верзија на нашата популарна ХИБРИДНА ЕПС165 која ги комбинира ЕПС170 и ЕПС160 за идеална комбинација на тон и чувство со поголем долен крај. Најсјајните и повеќето магнетни бас жици на Д ' Адарио нудат хармонично богат, длабок и продорен тон. Одговара на басови од долги размери со должина на жичана скала до 36 1/4 инчи. Стринг Мерачи : Рана .045, .065, .085, .105, .135. Еколошко, отпорно на корозија пакување за жици кои се секогаш свежи.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата