.

.

Империјален КТ ТДВ тркалезен дијамантски ореол прстен во жолтото злато

Империјален КТ ТДВ тркалезен дијамантски ореол прстен во жолтото злато

DEN 3.33

Количината на стоката
Това е достапна

Држете се во гордост, овој исклучителен прстен за ангажман на дијаманти, кога ќе ја побарате нејзината рака. Изработено во 10к жолто злато, прстенот има дијамант од 1/2 КТ тркалезна, поставена во центарот. Рамката во форма на перница од тркалезни дијаманти го опкружува центарот на камен, додека дополнителните тркалезни дијаманти ја красат прстенот. Сјајни со дијаманти во вкупна вредност од 1 КТ, овој ангажман прстен е завршен со светла полирана сјај. Класичен и елегантен, овој прстен за ангажман на дијаманти е дизајниран да трае цел живот. Овој прстен за ангажман се испорачува во прекрасна кутија за подароци. Природен дијамант. Јасност : I2. Боја : H-I. Поставување : ПРОНГ, ПАВЕ.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата