.

.

Кенија Колекција KNY952A Рачен Килим Од Слонова Коска

Кенија Колекција KNY952A Рачен Килим Од Слонова Коска

DEN 2944.00

Количината на стоката
Това е достапна

Сафавиех Кенија Колекција KNY952 A Рачен Килим Од Слонова Коска Колекцијата На Килими во Кенија ја издигнува едноставната племенска уметност на тепих до врвот на модниот домашен декор. Стилизирани со волшебни дизајни, луксузни текстури и модишки бои, килимите Во Кенија веднаш стануваат фокусна точка на декорот на собата. Колекцијата Кенија е рачно изработена со употреба на чиста волна со слоеви текстура изработени од предива со пресечени исечени купови, додавајќи уникатен племенски тен на многу од овие возвишени килими. Килимот има приближна дебелина од 1,5 инчи.Повеќе од 100 години, САФАВИЕХ го поставува стандардот за фино изработени килими и мебел за дома. Од посакувани свежи и трендовски дизајни до безвременски парчиња со квалитет на наследство, изразувањето на вашиот уникатен личен стил никогаш не било полесно. Започнете со пребарување на тепих, мебел, осветлување, надворешен и домашен декор и откријте над 100.000 производи на SAFAVIEH денес. Висината на купот е 0,25-0,5 инчи. Југозападен Стил. Шик Племенски Модел.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата