.

.

Luxpaper отворено крајни коверти, чад, 50 пакувања

Luxpaper отворено крајни коверти, чад, 50 пакувања

DEN 335.20

Количината на стоката
Това е достапна

Дали барате пакет со висококвалитетни коверти за деловни документи, препораки, апликации, брошури, папки, списанија, каталози, брошури и многу повеќе? Овие коверти се разноврсни, лесно преминуваат од формално во разиграно во зависност од тоа што ви треба. Задниот дел од правоаголен стил додава професионален допир што нема да го најдете со други комплети на слични коверти. Најдобро од сè, овие коверти имаат метод за запечатување на кора и печат! Едноставно извадете ја лентата за лепило од внатрешноста на задниот дел од задниот дел и притиснете надолу за да ги запечатите вашите коверти. Getе добиете одличен печат секој пат, не е потребно навлажнување. Ковертите со тежина од 80 фунти се одличен избор затоа што тие се околу двојно дебели од редовната хартија за печатач, така што и двајцата ќе го заштитат и кријат се што ќе поставите во нив. Цврстата и издржлива дебелина е совршена за испорака на долги растојанија, така што нема да мора да се грижите за свиткување или кинење. Кога се отпечатени, ковертите на Лукс се надополнуваат со широк спектар на бои за мастило. Вие нема да мора да се грижите за метежот на хартија, солзи или мастило со овие коверти. Тие се дизајнирани за компатибилност со домашни печатари за ласер и инк -џет. Без оглед со што ќе им се обратите на овие коверти, ќе бидете импресионирани од висококвалитетната, хартија докажана од измама. Овие големи коверти мерат 6 ”x 9” (152 mm x 229 mm). Набавете повеќе комплети на овие коверти во широк спектар на бои за вашата деловна активност, домашна канцеларија и многу повеќе. Ковертите на чад од луксуз 80 lb се издржлива и висококвалитетна опција за сите ваши потреби за планирање на партијата. Купете пакет од 50, 250, 500 или 1000 денес! Боја : чад. Големина : 6 x 9. Количина : 50/пакет.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата