.

.

Гилдан Возрасни Краток Ракав Екипажот Маица За Изработка-Бела, Возрасни Големини С-3XL, Мек Памук, Класичен Одговара, Празно Маичка

Гилдан Возрасни Краток Ракав Екипажот Маица За Изработка-Бела, Возрасни Големини С-3XL, Мек Памук, Класичен Одговара, Празно

DEN 2.33

Количината на стоката
Това е достапна

На сите им се потребни оние основни маици што ги посегнуваат секојдневно-и Оваа Маичка За Занает Со Кратки Ракави За Возрасни Гилдан треба да биде на вашата потесна листа. Изработен од мек, претходно испукан памук, нема да ја промени големината или обликот кога ќе се измие. Класичното вклопување не е ниту премногу цврсто ниту премногу лабаво, а бојата е стабилна класика која оди со секој изглед. Цврста маичка со долго носење за секојдневна употреба и одлична за изработка! Ткаенината прави совршено платно за печатење на екран, пренос на топлина, вез, лесен диагон, боја за вратоврска и печатење директно до облека. 1 краток ракав маица. Одлично за печатење на екран, вез, лесен диагон, пренос на топлина, боја за вратоврска и печатење директно на облека. Беспрекорна двојна игла јака. Снимени вратот и рамената за издржливост. Класична ширина, ребро јака. Пред-намален.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата