.

.

Витни Роуз-Ние Сеуште Одиме На Родеос-Винил

Витни Роуз-Ние Сеуште Одиме На Родеос-Винил

DEN 1.67

Количината на стоката
Това е достапна

Остин, уметничката За снимање Со седиште Во Тексас, Витни Роуз, треба да ја објави својата петта студиска снимка, Ние Сепак одиме Во Родеос, на 24 април 2020 година. Роуз е наградуван меѓународно пофален и критички признат вокал и текстописец чија музика ги свиткува жанровите и ги надминува меѓународните граници. Роуз е покриена во големите продажни места како Њујорк Тајмс, Ролинг Стоун, Фадер, УПРОКС и меѓународни продажни места како Моден Магазин, Гламур и Ескваер. Најавените фестивалски моменти за 2020 година вклучуваат Сценски Тренер, Под Големото Небо и SXSW што ќе се совпадне со нејзиниот немилосрден распоред на турнеи. Од 2016 Година Роуз изведе над 400 емисии и се здоби со меѓународно признание за нејзината музика и настапи во живо. Во 2016 Година Роуз ја освои Наградата ЕЦМА За Кантри Албум На Годината. Во 2019 година таа ја освои Хонки Тонк Женска На Годината на Американските Награди. Таа настапувала на сцени или снимала со уметници како Маверикс, Раул Мало, Двајт Јоакам, Марти Стјуарт, Џејсон Избел, Ред Волкаерт, Ерл Пул Бол, Прокламерите, Пречесниот Хортон Хит, Мидленд и многу други. Нејзиниот нов албум содржи дванаесет оригинални снимки На Витни Роуз и е продуциран од Пол Колдери (Радиохед, Хол, Пикси, Чичко Тупело, Лу Рид). Витни Роуз-Ние Се Уште Одиме Во Родеос-Винил.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата