.

.

Леке Беше Печат Печат Идеи Месинг Главата Беше Запечатување Дрвени Оган Боја Партија Покана

Леке Беше Печат Печат Идеи Месинг Главата Беше Запечатување Дрвени Оган Боја Партија Покана

DEN 799.52

Количината на стоката
Това е достапна

Восок Печат Печат Идеи Месинг Главата Восок Запечатување Дрвени Оган Боја Партија Покана : 12 печат модели, можете да изберете според вашите желби копје дрво рачка, многу дебела и убава.Печатот не само што ја нагласува моќта, туку и е многу интересна и интересна играчка која може да се користи со различни лак восоци (јадро, без јадро, грануларни).Печатот може да спречи секој да се обиде да го отвори приватно, да ја заштити приватноста на пликот и да избегне кражба на сите важни документи.Не само што може да се користи за шифрирање на личната приватност, туку може да се користи и за формални покани, ексклузивни покани за венчавки, специјално пакување подароци, реквизити за позирање, декорација НА ПДА итн.Печатот има и енкрипција и древна, мистериозна, врвна форма на чувство, а исто така може да ја подобри свадбената сила, правејќи ги луѓето да се чувствуваат свети и очекувани.Дизајн : Шема на бакарна глава, Отстранлив Печат-Лесен за Промена и Инсталирање. Најдобар избор на давање подароци, печатење писма и искривување подароци.Материјал : бакарна глава и Рачка Од Розово Дрво.Големина : Дијаметар На Заптивката : 0,98" (2,5 см), Вкупна Должина : 9,0 цмопционални стилови : мој пријател, Со Среќа, Благодарам, За Тебе, Љубов, Ти Недостигаш, Најдобри желби, биди среќен, Добредојде, Среќен роденден, Среќен Божиќ, свадба метод на употреба на Печат : 1. Исечете го лакот на мали парчиња и загрејте го на оган. Растопете го восокот од лак и оставете го восокот да капе на пликот на кој му треба восок seal.It најдобро е да го направите подебел и да го одржувате круг. (Не треба да го сечете восокот, потребни ви се само 2-3 капсули за да покриете заптивка)2. Ставете ја заптивката на восокот од лак и нежно притиснете ја. Обидете се да го притиснете подлабоко. Откако ќе потврдите дека е целосно суво и во основа поставено,нежно замавнете напред-назад за да ја подигнете рачката.Препорачуваме интересна употреба : 1. Отстранете ја главата на заптивката и користете хартиена лента за да го завиткате стопениот лак2. Откако ќе заврши сушењето, лакот може да се отстрани. Ова може да бара малку повеќе лак. Ако сте заинтересирани, можете да го пробате. Тоа е многу забавно.Мерки на претпазливост : Насочете ја положбата на заптивката на лакот. Откако ќе се испечати печатот, аголот е погрешен. По 5 часа истурање на восокот, печатете го веднаш штом possible.Do не притискајте го брзо откако ќе се истури. Ова веројатно ќе го претвори лакот во beach.It можеби не изгледа добро на почетокот, но ќе биде тркалезно кога ќе се покрие. Изгледа добро.Покриеното поглавје може да се обои и со пенкало за боја за подобро да ја рефлектира шемата и да ја имитира металната текстура.Лажицата по печењето е многу жешка, обрнете внимание на безбедноста!Чувајте го на место каде што децата не можат да го достигнат, избегнувајќи ги децата да го земаат и да предизвикаат повреда!Ако се користи за подготовки за венчавки, се препорачува да се подготват уште неколку лакирани пломби, кои можат да се произведат истовремено за да се подобри ефикасноста.Содржина На Пакетот : Рачка Од Врба + Бакарна Главна Белешка : 1. Вистинската боја на предметот може да биде малку поинаква од сликите прикажани на веб-страницата предизвикани од многу фактори како што се осветленоста на вашиот монитор и осветленоста на светлината.2. Ве молиме дозволете мало рачно отстапување на мерењето за податоците. 4444.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата