.

.

Трговска марка ликовна уметност „Пацифик зајдисонце 2“ платно уметност од Карлос Казамајор

Трговска марка ликовна уметност „Пацифик зајдисонце 2“ платно уметност од Карлос Казамајор

DEN 0.33

Количината на стоката
Това е достапна

Уметник : Карлос КазамајорсУбјект : Пејзаж-апестит : Тип на крајбрежје Продукција : Галерија-обвиткано платно уметност Ова подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има краток светилник од левата страна на рамката. Истакнати бои : Тан, Браун Карлос Касамајор е роден и израснат во Мадрид, Шпанија. Откако доби диплома за диплома за рекламирање и маркетинг во 1980 година, тој започна да работи во рекламни агенции како уметнички директор, а подоцна и како креативен директор. Групацијата Кенион Екхард/Мадрид, Jamesејмс Волтер Томпсон/Мадрид, МЦ Кан Ериксон Груп/Мадрид, Огилви и Метер/Мадрид, се некои мултинационални агенции за рекламирање каде што се стекна со искуство и вештини во графики и аудиовизуелни дизајн повеќе од 20 години. Во 1991 година тој започна своја агенција за рекламирање во Мадрид и работел како креативен менаџер сè додека не дојде во Америка за прв пат во 1999 година. Во текот на својата кариера, тој секогаш бил во контакт со уметност : илустратори, фотографи, продуценти, уметнички сликари, сопственици на галерија итн. Карлос се изградил на својата историја со уметноста кога започнал да работи како украсен финиш. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Краток светилник од левата страна на рамката.

Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата